Jump to content
Pro Wrestling Only
Sign in to follow this  
GSR

Matches of the Month

Recommended Posts

I'm only going to watch US based stuff, and the likelihood is I'll pick and choose as I don't think I'll have the time to watch everything (which is what the plan at first was). I'm doing it by promotion and sometimes I'll list everything for the month, sometimes a top three. I'll come back and update as I got and lets see how long this lasts!

January 2000

APW
1. Michael Modest vs Christopher Daniels (Y2Kaos Weekend 1/22)
2. Westside Playaz 2000 (Robert Thompson & Boyce LeGrande) vs Shane & Shannon Ballard (Millenium Madness 1/15)

CZW
1. Low Ki vs Ric Blade (Bloodbath 2000 1/8)
2. Ian Rotten vs Madman Pondo (Bloodbath 2000 1/8)

ECW
1. Yoshihiro Tajiri vs Super Crazy (Mexican Death Match) (TNN 1/21)
2. Little Guido vs Yoshihiro Tajiri vs Super Crazy (Fort Lauderdale, FL 1/28)
3. Dusty Rhodes & Tommy Dreamer vs Steve Corino & Rhino (Fort Lauderdale, FL 1/28)
4. Yoshihiro Tajiri vs Jerry Lynn (TNN 1/14)
5. Super Crazy & Yoshihiro Tajiri vs Little Guido & Jerry Lynn (Guilty As Charged 1/9)
6. Yoshihiro Tajiri vs Little Guido (New Orleans, LA 1/22)
7. Super Crazy vs Yoshihiro Tajiri vs Little Guido (St Petersburg, FL 1/27)
8. Masato Tanaka vs Lance Storm (Baton Rouge, LA 1/21)
9. Masato Tanaka vs Mike Awesome (St Petersburg, FL 1/27)
10. Mike Awesome vs Masato Tanaka (Fort Lauderdale, FL 1/28)
11. Mike Awesome vs Spike Dudley (Guilty As Charged 1/9)
12. Yoshihiro Tajiri vs Tommy Dreamer (Orlando 1/29)
13. Mike Awesome vs Little Guido (Orlando, FL 1/29)
14. Mike Awesome vs Spike Dudley (New Orleans, LA 1/22)
15. Sabu vs C.W. Anderson (New Orleans, LA 1/22)
16. Yoshihiro Tajiri vs Super Crazy vs Prodigy (Danbury, CT 1/14)
17. Sabu vs Spike Dudley (St Petersburg, FL 1/27)
18. Spike Dudley vs Sabu (Baton Rouge, LA 1/21)
19. Jerry Lynn vs Little Guido (Danbury, CT 1/14)
20. Rob Van Dam vs Mikey Whipwreck (Fort Lauderdale, FL 1/28)
21. Sabu vs C.W. Anderson (Orlando, FL 1/29)
22. Raven & Tommy Dreamer vs Steve Corino & Jack Victory (Danbury, CT 1/14)

Indies
1. Carly Colon vs Ray Gonzalez (WWC 1/6)
2. Low Ki vs Billy Reil (JCW 1/29)
3. Backseat Boyz vs Bad Crew (EWF 1/28)
4. Mike Quackenbush & Johnny Graham vs Rob Noxious & George Anthony (IPW 1/15)
5. Necro Butcher vs Biohazard (NWA Southwest 1/15)
6. Adam Flash vs Danny Rose (no DQ) (EWF 1/28)
7. CM Punk vs Colt Cabana (MAW 1/8)
8. Joey Matthews & Christian York vs Earl the Pearl & Rich Myers vs Chad Austin & Jimmy Cicero (MCW 1/19)

Memphis
1. Steve Bradley vs Ali (MPPW 1/22)
2. Steve Bradley vs Trailer Park Trash (street fight) (MPPW 1/8)
3. Bill Dundee vs Todd Morton (MCW 1/29)
4. Rico Constantino vs Steve Bradley (MPPW 1/15)
5. Tracey Smothers vs Ali (MPPW 1/29)
6. Tracey Smothers vs Nick Dinsmore (MPPW 1/22)

NWA Wildside
1. A.J. Styles vs Jesse Taylor (1/15)
2. Bad Attitude vs Jerry Lynn & Kid Kash (1/29)
3. Rukkus vs White Trash vs Q-Sic vs Damien Steele vs Toad (Hardcore Elimination Rumble) (1/8)
4. Jorge Estrada vs K-Krush (1/8)
5. Jeff G. Bailey vs Stone Mountain (1/29)

OVW
1. Trailer Park Trash & Jebediah vs Bull Buchanan & Mr Black (no DQ) (1/22)
2. Bull Buchanan & Nick Dinsmore vs Trailer Park Trash & Jebediah (1/15)
3. Rob Conway vs Nick Dinsmore (1/8)

TWA
1. American Dragon vs Buster Time (1/22)
2. Spanky vs Rudy Boy Gonzalez (1/22)
3. American Dragon vs Spanky (1/1)
4. American Dragon & Spanky vs Rudy Boy Gonzales & Bonecrusher (1/8)
5. American Dragon & Spanky vs Board of Education (1/29)

WCW ‘A’ Shows
1. Chris Benoit vs Sid (Souled Out 1/16)
2. Billy Kidman vs Psicosis (Nitro 1/17)
3. Bret Hart vs Kevin Nash (Nitro 1/10)
4. DDP vs Chris Kanyon (Thunder 1/19)
5. Bret Hart vs Terry Funk (Thunder 1/6)
6. Kevin Nash & Jeff Jarrett vs Sid & Chris Benoit (Thunder 1/12)
7. Terry Funk vs Bam Bam Bigelow (Nitro 1/24)
8. Buff Bagwell vs DDP (Nitro 1/17)
9. Kevin Nash vs Sid (Nitro 1/24)

WCW ‘C’ Shows
1. La Parka & Silver King vs Villano IV & V (Saturday Night 1/29)
2. Lash LaRoux vs Kaz Hayashi (Saturday Night 1/29)
3. 3 Count vs PG-13 & Chavo Guerrero Jr (Saturday Night 1/15)
4. Chuck Palumbo vs Rick Cornell (Worldwide 1/22)
5. Tracey Smothers vs Barbarian (Worldwide 1/29)
6. Mark Jindrak vs Elix Skipper (Saturday Night 1/15)
7. Silver King vs Barry Horowitz (Saturday Night 1/15)
8. Steven Regal vs Rob Williams (Saturday Night 1/29)
9. Tommy Rogers vs Kid Romeo (Saturday Night 1/29)
10. Scott Armstrong vs Chavo Guerrero Jr (Saturday Night 1/22)
11. PG-13 vs David Flair & Crowbar (Saturday Night 1/22)
12. Kid Romeo vs Chavo Guerrero Jr (Worldwide 1/29)

WWF
1. HHH vs Cactus Jack (Royal Rumble 1/23)
2. Dudley Boyz vs Hardy Boyz (Royal Rumble 1/23)
3. HHH & X-Pac & New Age Outlaws vs The Rock & Mankind & Acolytes (Raw 1/10)
4. HHH vs Rikishi (Smackdown 1/6)
5. Tazz vs Kurt Angle (Royal Rumble 1/23)
6. HHH & X-Pac vs The Rock & Big Show (Smackdown 1/13)
7. The Rock vs Kurt Angle (Smackdown 1/6)
8. Edge & Christian vs Dudley Boyz (Smackdown 1/27)
9. Chyna vs Chris Jericho vs Bob Holly (Royal Rumble 1/23)
10. The Rock vs Kurt Angle (Raw 1/31)
11. Rikishi & The Rock vs HHH & Big Show (Raw 1/24)
12. The Rock vs Rikishi (Smackdown 1/27)
13. Royal Rumble (Royal Rumble 1/23)
14. HHH vs Big Show (Raw 1/3)
15. New Age Outlaws vs Al Snow & Steve Blackman (Raw 1/31)
16. Jeff Hardy vs Al Snow (Raw 1/3)

Late Finds
1. Tony Kozina vs Disco Fury (ECCW Insanity TV 1/22)
2. Adam Pearce & Tommy Rogers vs Erik Watts & Zandig (WXO TV 1/16)
3. Johnny Mantell vs Bronx Bomber Vinny (WWA Texas 1/15)
4. Scoot Andrews vs Hack Myers (WXO TV 1/23)
5. The Heartbreakers vs The Bodies (WXO TV 1/23)
6. High Fivin’ White Boyz vs The Glamour Order of Discipline (ECCW Insanity TV 1/22)
7. Black Dragon vs Weed (ECCW Insanity TV 1/21)

Share this post


Link to post
Share on other sites

February 2000

ECW
1. Super Crazy vs Yoshihiro Tajiri (Japanese Death) (Jacksonville, FL 2/4)
2. Super Crazy vs Yoshihiro Tajiri vs Little Guido (Lacrosse, WI 2/18)
3. Raven & Tommy Dreamer vs Impact Players (TNN 2/25)
4. Mikey Whipwreck vs Spike Dudley (Jacksonville, FL 2/4)
5. Super Crazy vs Yoshihiro Tajiri vs Little Guido (Milwaukee, WI 2/19)
6. Rob Van Dam vs Masato Tanaka (Hardcore TV 2/6)
7. Kid Kash vs Little Guido (Norfolk, VA 2/12)
8. Tommy Dreamer & Dusty Rhodes vs Steve Corino & Jack Victory (Hardcore TV 2/13)
9. Steve Corino & Jack Victory vs Sandman & Tommy Dreamer (Lacrosse, WI 2/18)
10. Super Crazy vs Little Guido (Washington, DC 2/11)
11. Little Guido vs Mike Awesome (Jacksonville, FL 2/4)
12. Mike Awesome vs Masato Tanaka (TNN 2/18)
13. CW Anderson vs Super Crazy (Tallahassee, FL 2/5)

Indies
1. Barry Horowitz vs Don Montoya (IPW 2/18)
2. Christopher Daniels vs Scoot Andrews (ECWA Super 8 2/26)
3. Scoot Andrews & Jet Jaguar vs Jeff Peterson & Chad Collyer (IPW 2/18)
4. Marty Janetty vs Mike Sullivan (IPW 2/18)
5. Barry Horowitz vs Marty Janetty (IPW 2/19)
6. Necro Butcher vs The Convict (NWA Southwest 2/5)
7. Action Jackson vs Bobo (WWA Texas 2/14)
8. Mega Rumble (NWA Wildside 2/12)    
9. Chris Candido vs Damien Steele (Falls Count Anywhere) (XPW 2/26)
10. Ian Rotten vs Corporal Robinson (Taipei Death) (MAW 2/17)
11. Bubba the Love Train vs Whiplash (Tables) (PHPW 2/5)
12. Crazy Jimmy & Crazy Charlie vs Ninja Assassins (PHPW 2/5)

JAPW
1. Low Ki vs Don Montoya (Shoot Match) (2/25)
2. Da Hit Squad vs The Big Unit vs Russ & Charlie Haas (Elimination) (2/25)
3. Homicide & Glenn Strange vs Jay Lover & Louie Ramos (Weapons Barbed Wire Death) (2/25)

Memphis
1. Derrick King vs Chris Michaels vs Alan Steel (MPPW 2/12)
2. Ali & Jimmy Valiant & Derrick King vs Seven & Havok & Brandon Baxter (MPPW 2/26)
3. Robert Gibson vs Tommy Rogers (MPPW 2/12)
4. Tracey Smother vs Wolfie D (Boys in the Hood Streetfight) (MPPW 2/26)
5. Jerry Lawler vs Road Dogg (MCW 2/26)
6. Jerry Lawler vs Bull Pain (MCW 2/19)
7. Jim Cornette vs Randy Hales (Lumberjack Strap) (MPPW 2/5)
8. Tracey Smothers vs Scotty Sabre (MPPW 2/5)
9. Battle Royale (MPPW 2/5)

OVW
1. Nick Dinsmore vs Damaja (2/12)
2. Rico Constantino vs Flash Flanagan (2/19)
3. Nick Dinsmore vs B.J. Payne (2/12)
4. Rico Constantino & Damaja vs Rip Rogers & Jason Lee (2/26)
5. Flash Flanagan vs Trailer Park Trash (2/5)    

(around half way through the month I came to the realization that ref bumps, outside interference etc. would take place in almost every match)

TWA
1. American Dragon & Spanky vs ‘Love Machine’ Chaz Taylor & Buster Time (2/12)
2. Spanky vs Tiger Steele (Hardcore) (2/26)

WCW ‘A’ Shows
1. Ric Flair vs Terry Funk (Death Match) (Superbrawl 2/20)
2. Hulk Hogan vs Ric Flair (Nitro 2/14)
3. Scott Hall vs Jeff Jarrett (Thunder 2/9)
4. Lex Luger vs Hulk Hogan (Cage) (Nitro 2/21)
5. Ric Flair & Lex Luger vs Terry Funk & Dustin Rhodes (Thunder 2/16)
6. Lex Luger vs Hulk Hogan (Superbrawl 2/20)
7. Lex Luger vs Terry Funk (Nitro 2/14)
8. Ric Flair vs Vampiro (Thunder 2/23)
9. Sid vs Jeff Jarrett (Nitro 2/14)
10. Scott Hall vs Sid (Nitro 2/7)
11. Ric Flair vs Curt Hennig (Nitro 2/28)
12. Sid vs Scott Hall vs Jeff Jarrett (Superbrawl 2/20)
NR - David Flair vs Terry Funk (Nitro 2/7)

WCW ‘C’ Shows
1. PG-13 vs 3 Count (Shannon Moore & Shane Helms) (Saturday Night 2/5)
2. Billy Kidman vs Elix Skipper (Saturday Night 2/26)
3. Shannon Moore & Shane Helms vs Jamie Howard & Yun Yang (Worldwide 2/26)
4. PG-13 vs The Mamalukes (Saturday Night 2/26)
5. Jim Duggan vs Steven Regal (Saturday Night 2/26)
6. Steven Regal vs Fidel Sierra (Saturday Night 2/5)
7. Lash LaRoux vs Silver King (Saturday Night 2/5)
8. Dustin Rhodes vs Bobby Eaton (Saturday Night 2/26)
9. Power Company vs Mark Jindrak & Elix Skipper (Saturday Night 2/12)
10. Jim Duggan vs Robert Gibson (Saturday Night 2/19)

WWF
1. HHH & X-Pac & Chris Benoit & Perry Saturn & Dean Malenko vs The Rock & Cactus Jack & Rikishi & Too Cool (Raw 2/7)
2. Chris Benoit vs HHH (Smackdown 2/3)
3. The Rock & Cactus Jack vs New Age Outlaws (Smackdown 2/10)
4. Edge & Christian vs New Age Outlaws (Raw 2/7)
5. The Rock vs Kurt Angle vs Tazz (Smackdown 2/3)
6. The Rock vs Chris Benoit (Raw 2/14)
7. Chris Benoit vs Rikishi (Smackdown 2/10)
8. Edge & Christian vs Dudley Boyz (Smackdown 2/10)
9. Dean Malenko vs X-Pac (Smackdown 2/3)
10. HHH & Big Show vs Kane (Raw 2/14)
11. New Age Outlaws vs Perry Saturn & Eddy Guerrero (Smackdown 2/3)
NR - Kurt Angle vs Rikishi (Raw 2/28)

Note: not everything was watched and I’ll be dropping WWF from my viewing due to time limitations

Share this post


Link to post
Share on other sites

March 2000

APW
1. Michael Modest vs Donovan Morgan (3/11)
2. West Side Playaz 2000 vs Jardi Frantz & Vinny Massaro (APW 3/11)

ECW
1. Gedo & Jado vs Impact Players (TNN 3/17)
2. Yoshihiro Tajiri vs Super Crazy (Japanese Death) (TNN 3/24)
3. Rhino vs Super Crazy (TNN 3/31)
4. Yoshihiro Tajiri vs Little Guido (TNN 3/31)
5. Kid Kash vs Steve Corino (Richmond, VA 3/31)
6. Yoshihiro Tajiri vs Kid Kash (Asbury Park, NJ 3/3)
7. Super Crazy vs C.W. Anderson (Hardcore TV 3/3)
8. Kid Kash vs Rhino (Wichita, KS 3/25)
9. Mike Awesome vs Kid Kash (Living Dangerously 3/12)
10. Tommy Dreamer vs Yoshihiro Tajiri (Japanese Death) (Wichita, KS 3/25)
11. Vic Grimes vs Balls Mahoney (Exploding Barbed Wire) (Asbury Park, NJ 3/3)
12. Dusty Rhodes vs Steve Corino (Living Dangerously 3/12)

Indies
1. Low Ki vs Monsta Mack (Hardcore) (FWA 3/11)
2. Mike Quackenbush vs Don Montoya (FWA 3/11)
3. Ian Rotten vs Corporal Robinson (Last Man Standing) (MAW 3/17)
4. American Dragon & Spanky vs Board of Education (Reuben Cruz & Jeremy Sage) (Cage) (TWA Total Impact 3/25)
5. Ian Rotten & Axl Rotten & Suicide Kid vs Blaze & Terry Bull & Corporal Robinson (Texas Tornado Thumbtack Death) (IWA-MS Extreme Heaven 3/4)
6. Joey Matthews & Christian York vs Earl the Pearl & Rich Myers (MCW Maryland 3/8)
7. Rock & Roll Express vs Aidiean & Flex Fenom & The Freak (NWL 3/11)
8. Low Ki & Mercury vs Ric Blade & TCK (CZW X-Spelled 3/18)
9. Low Ki vs Little Dixie vs Chino Martinez (Elimination Match) (JAPW 3/31)
10. Steve Corino vs Nova (MCW Maryland 3/8)
NR - Los Boricuas (Miguel, Savio & Jesus) vs Fidel Sierra & Ricky Santana & Sean Hill (IWA-PR 3/9)

Memphis
1. Wolfie D & Havok vs Moondog Spot & Derrick King (MPPW 3/18)
2. Jerry Lawler & Road Dogg vs Bull Pain & Todd Morton (MCW 3/4)
3. Wolfie D vs Derrick King (MPPW 3/11)
4. Steve Regal vs Blue Meanie (MCW 3/25)
5. Jerry Lawler vs Curtis Hughes (MCW 3/25)
6. Reckless Youth vs Bull Pain (MCW 3/25)
7. Reckless Youth vs Todd Morton (MCW 3/18)
8. Jerry Lawler vs K-Krush (MCW 3/18)

NWA Wildside
1. Rock & Roll Express vs Bad Attitude (3/4)
2. A.J. Styles vs Onyx (3/4)
3. A.J. Styles vs Onyx (3/25)
4. A.J. Styles vs Eddie Golden (3/11)
5. Ricky Morton vs Chris Hamrick (3/24)

OVW
1. Rico Constantino & Russ McCullough & Damaja vs Rip Rogers & Jason Lee & Derrick King (3/18)
2. Rob Conway vs Trailer Park Trash (3/11)
3. Rob Conway vs Bull Buchanan (3/4)

WCW ‘A’ Shows
1. 3 Count (Shannon Moore & Shane Helms & Evan Karagias) vs Jung Dragons (Kaz Hayashi & Jamie-san & Yang) (Thunder 3/22)
2. Lex Luger & Ric Flair vs Hulk Hogan & Curt Hennig (Nitro 3/13)
3. Chavo Guerrero Jr & La Parka vs Silver King & El Dandy (Thunder 3/15)
4. Hulk Hogan vs Dustin Rhodes (Thunder 3/22)
5. Jeff Jarrett vs Booker T (Thunder 3/15)
6. Ric Flair vs Curt Hennig (Nitro 3/6)
7. Ric Flair vs Hulk Hogan (Yappapi Strap) (WCW Uncensored 3/19)
8. Chris Candido vs Chavo Guerrero Jr (Thunder 3/22)
9. Jeff Jarrett vs Booker T (Thunder 3/29)
10. Hulk Hogan & Sid vs Jeff Jarrett & Scott Steiner (Nitro 3/20)
11. Ric Flair vs Sting (Nitro 3/20)
12. Jeff Jarrett & Ron & Don Harris vs Sid Vicious & Booker T & Billy Kidman (Thunder 3/1)
13. Hulk Hogan vs Ric Flair & Lex Luger (Handicap) (Thunder 3/15)
14. Fit Finlay vs Vampiro (Falls Count Anywhere) (Uncensored 3/19)
15. Buff Bagwell vs La Parka (Thunder 3/29)
16. Hulk Hogan vs The Wall (Nitro 3/27)
17. Ric Flair vs Buff Bagwell (Thunder 3/1)
18. Tank Abbott vs The Barbarian (Nitro 3/20)
19. Terry Funk vs Dustin Rhodes (Bullrope) (Uncensored 3/19)
NR - Terry Funk vs Dustin Rhodes (Thunder 3/1)

WCW ‘C’ Shows
1. Silver King & El Dandy vs La Parka & Chavo Guerrero Jr (Worldwide 3/18)
2. Silver King & El Dandy vs The Mamalukes (Worldwide 3/11)
3. Fit Finlay vs Barbarian (Worldwide 3/18)

Share this post


Link to post
Share on other sites

April 2000

ECW
1. Super Crazy vs Yoshihiro Tajiri vs Little Guido (TNN 4/14)
2. Tommy Dreamer & Sandman & New Jack vs Jack Victory & Steve Corino & Yoshihiro Tajiri (TNN 4/21)
3. Yoshihiro Tajiri vs Tommy Dreamer (Indianapolis, IN 4/13)
4. Mike Awesome vs Tazz (Indianapolis, IN 4/13)

Indies
1. Low Ki vs Mike Mayhem (FWA 4/15)
2. Dino Bambino vs Adam Pearce (SDW 4/8)
3. Steve Corino vs Tommy Dreamer (CWF 4/20)
4. Little Guido vs Mikey Whipwreck (CWF 4/20)
5. Chris Candido vs Shane Douglas vs Sabu (XPW 4/15)
6. Bad Crew vs Backseat Boyz (EWF 4/28)
7. Los Gringos (Ricky Reyes & Rocky Romero) vs Sun Warrior & Red Tornado (IWC SoCal 4/21)
8. El Hijo del Santo vs Mike Quackenbush (FWA 4/15)
9. Ian Rotten & Ox Harley vs Corporal Robinson & Blaze (Fans Bring the Weapons) (IWA-MS 4/28)
10. Los Boricuas vs Starr Corporation (IWA-PR 4/28)
11. Frankie Kazarian vs Josh Galaxy (IWC SoCal 4/21)
12. Randy Tyler & Mike Roselli vs C.W. Bergstrom & Mark Large (Portland Total Chaos TV 4/00)
13. CM Punk vs Eric Priest (SDW 4/8)
14. Los Gringos vs Eric Matlock & Devin Willis vs Sun Warrior & Red Tornado (IWC SoCal 4/28)
15. Sabu vs Johnny Devine (Stampede 4/21)
16. Scoot Andrews vs Jet Jaguar (IPW Crystal River Carnage 4/22)
17. Dirk Rotzek & Bobby Gaetano vs Sepp Trenker & Gunther Wagner (NWA Germany 4/7)
NR - Bart Sawyer vs Brian Cox (Portland Total Chaos TV 4/00)
LA - Barry Horowitz vs Hack Myers (IPW Crystal River Carnage 4/22/00)

‘LA’ stands for ‘Late Addition’, meaning I watched it a long time after everything else and it would be unfair to rate it against the other matches.

JAPW
1. Billy Reil vs Low Ki vs Sabu (4/7)
2. Ian Rotten vs Louie Ramos (4/7)

Memphis
1. Steven Regal vs Reckless Youth (MCW 4/8)
2. Wolfie D vs Derrick King (MPPW 4/15)
3. Wolfie D vs Ali (MPPW 4/8)
4. Wolfie D vs Derrick King (MPPW 4/22)
5. Deon Harlem & Rob Harlem & Seven & Lance Jade & Havok vs Derrick King & Blade Boudreaux & Alan Steel & Moondog Spot (Evening the Odds Showdown) (MPPW 4/1)
6. Steven Regal vs Reckless Youth (MCW 4/15)
7. Jerry Lawler & Bill Dundee vs Bull Pain & Todd Morton (MCW 4/8)
8. ‘Evening the Odds II’ (MPPW 4/29)
9. Jerry Lawler vs Bull Pain (MCW 4/1)
10. Jerry Lawler vs K-Krush (MCW 4/22)

NWA Wildside
1. A.J. Styles vs Jesse Taylor (4/29)
2. A.J. Styles vs Eddie Golden (Ladder) (Hardcore Hell 4/1)

TWA
1. American Dragon & Spanky vs Board of Education (Mask & Titles vs Hair) (4/8)
2. Shawn Michaels vs Venom (4/15)

WCW ‘A’ Shows
1. Jeff Jarrett vs DDP (Spring Stampede 4/16)
2. Billy Kidman vs Horace Hogan (Thunder 4/26)
3. Hulk Hogan vs Billy Kidman & Mike Awesome (Nitro 4/24)
4. Billy Kidman vs Vampiro (Spring Stampede 4/16)
5. Ric Flair & Lex Luger vs Shane Douglas & Buff Bagwell (Spring Stampede 4/16)
6. DDP vs Bam Bam Bigelow (Thunder 4/12)
7. Chris Candido & Juventud Guerrera & The Artist vs Shannon Moore & Crowbar & Lash LaRoux (Thunder 4/12)
8. Ric Flair & Lex Luger vs Johnny the Bull & Big Vito & Ron & Don Harris (Spring Stampede 4/16)
9. Booker T vs Mike Awesome (Thunder 4/26)
10. Terry Funk vs Norman Smiley (Spring Stampede 4/16)
11. DDP vs Jeff Jarrett (Cage) (Nitro 4/24)
12. Brian Knobbs & Fit Finlay vs Meng & Hugh Morrus vs Terry Funk & Norman Smiley (Hardcore) (Thunder 4/12)
13. Scott Steiner vs Sting (Spring Stampede 4/16)
14. Jeff Jarrett & Eric Bischoff vs DDP & David Arquette (Thunder 4/26)
15. Sting vs Vampiro (First Blood) (Nitro 4/24)
NR - Hulk Hogan vs Billy Kidman (Nitro 4/10)

WCW ‘C’ Shows
1. Los Fabulosos (Dandy & Silver King) vs Tommy Rogers & Jeremy Lopez (Saturday Night 4/1)
2. J.C. Ice & The Frog vs Jung Dragons (Worldwide 4/15)
3. PG-13 & The Frog vs Jung Dragons (Worldwide 4/22)
4. Villano IV & V vs Lenny Lane & Lodi (Worldwide 4/15)
5. Villano IV & V vs Lenny Lane & Lodi (Worldwide 4/8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

May 2000

ECW
1. Yoshihiro Tajiri vs Steve Corino (Hardcore Heaven 5/14)
2. Rob Van Dam vs Jerry Lynn (Hardcore Heaven 5/14)
3. Rhino vs Sandman (Hardcore Heaven 5/14)

Indies
1. Chris Benoit vs Steven Regal (Brian Pillman Memorial Show 5/25)
2. Low Ki vs Homicide (IWO Rumble in the River 5/27)
3. Barry Horowitz vs Frankie Capone (IPW May Massacre 5/20)
4. Da Hit Squad vs K.C. Thunder & Metal Maniac (IWO Rumble in the River 5/27)
5. Scoot Andrews vs Ric Blade vs Jet Jaguar (IPW 5/19)
6. Samir vs Joey Corman (NWA Southwest 5/26)
7. Corporal Robinson vs Mitch Page (Barbed Wire Chain Death) (MAW Hardcore Cup 2000 5/27)
8. Vinny Massaro & Jardi Frantz vs West Side Playaz 2000 (APW Terra Nova Terror 5/6)
9. Corporal Robinson vs Madman Pondo (Light Bulb Tubes & Barbed Wire Board Death) (MAW Hardcore Cup 2000 5/27)
10. Homicide vs Papa Don (Ladder) (LIWF Unfinished Business 2 5/6)
11. Ric Blade vs O.G. Scarface (IPW May Massacre II 5/20)
12. Chuck Gordy vs Mark Large (Portland Total Chaos TV 5/00)
13. Nick Dinsmore & Trailer Park Trash & Russ McCullough vs Mark Henry & Rob Conway & Mr Black (OVW TV 5/20)
14. Buddy Wayne vs Bryan Alvarez (Portland Total Chaos TV 5/00)
15. Bart Sawyer vs Billy Two Eagles (Hair vs Hair) (Portland Total Chaos TV 5/00)
NR - Tommy Rogers & Frankie Capone vs Buck Quartermaine & Mr Peskin (IPW 5/19)

IWA-MS
1. Suicide Kid vs American Kickboxer (2/3 falls) (5/13)
2. Corporal Robinson vs Madman Pondo (Light Tubes Lumberjack Death) (5/13)
3. Ian Rotten vs Blaze (Barbed Wire Death) (5/13)

MCW
1. Jerry Lawler & Bill Dundee & Bitty Little vs K-Krush & Jim Neidhart & Curtis Hughes (5/20)
2. Steven Regal vs Reckless Youth (I Quit) (5/6)

MPPW
1. Wolfie D vs Alan Steel (5/13)
2. Wolfie D vs Ali (5/6)
3. Derrick King vs Seven (5/20)
4. Lance Jade vs Alan Steel (Texas Death) (5/6)
5. Lance Jade vs Alan Steel (Loser Leaves Town) (5/20)
6. Ali vs Wolfie D (5/27)
7. Derrick King vs Rob Harlem (5/13)
8. Derrick King & Moondog Spot vs The Regulators (5/6)
9. Battle Royale (5/13)

Note: Memphis will be split into Power Pro and Championship Wresting from this point on

NWA Wildside
1. A.J. Styles & Eddie Golden vs J.C. Dazz & Jorge Estrada (5/27)
2. A.J. Styles vs Eddie Golden (5/13)

TWA
1. American Dragon vs Lance Cade (Victoria, TX 5/12)
2. Bryan Danielson vs D-Lo Brown (Del Rio, TX 5/27)
3. Bryan Danielson vs Lance Cade (Total Impact TV 5/20)
4. Spanky & Bryan Danielson vs D-Lo Brown & Essa Rios (San Antonio, TX 5/26)
5. Spanky vs Essa Rios (Del Rio, TX 5/27)

WCW
1. Hulk Hogan vs Mike Awesome (Nitro 5/1)
2. Jeff Jarrett vs Ric Flair (Nitro 5/29)
3. Chris Candido vs Crowbar (Thunder 5/10)
4. Billy Kidman vs Hulk Hogan (Slamboree 5/7)
5. DDP vs Jeff Jarrett vs David Arquette (Slamboree 5/7)
6. Sting vs Billy Kidman vs Horace Hogan (Thunder 5/31)
7. Sting vs Jeff Jarrett (Nitro 5/8)
8. Hulk Hogan vs Billy Kidman vs Horace Hogan (Nitro 5/15)
9. Ric Flair vs Jeff Jarrett Nitro 5/15)
10. Sting vs Vampiro (House of Pain) (Nitro 5/15)
11. Hulk Hogan vs Vampiro (Nitro 5/22)
12. Battle Royal (Thunder 5/3)
13. Ric Flair vs Billy Kidman (Thunder 5/3)
14. Billy Kidman vs Horace Hogan (Thunder 5/10)
15. Terry Funk vs Chuck Palumbo (Thunder 5/10)
16. Filthy Animals vs M.I.A. (Thunder 5/17)
17. Filthy Animals vs M.I.A. (Elimination) (Thunder 5/24)
18. Kevin Nash vs Jeff Jarrett vs Scott Steiner (Thunder 5/24)
19. Billy Kidman vs Sting (Nitro 5/29)
20. Billy Kidman vs Horace Hogan (Nitro 5/22)
21. Hulk Hogan vs Horace Hogan (Thunder 5/17)
22. Kevin Nash & Scott Steiner vs Rick Steiner & Tank Abbott (Thunder 5/31)
23. DDP vs Mike Awesome (Stretcher) (Nitro 5/8)
24. Mike Awesome vs Sting (Ambulance) (Thunder 5/10)
25. Rick Steiner vs Scott Steiner (Asylum) (Nitro 5/22)
26. Hulk Hogan vs Scott Steiner (Thunder 5/3)
27. Kevin Nash vs Jeff Jarrett (Nitro 5/22)
28. Ric & Reid Flair vs David Flair & Vince Russo (Thunder 5/31)
NR - Ric Flair & Arn Anderson vs David Flair & Crowbar (Thunder 5/17)

Share this post


Link to post
Share on other sites

June 2000

CZW
1. Ric Blade vs Justice Pain (Steel Cage Scaffold) (Caged to the End 6/10)
2. Ric Blade vs Trent Acid (They Said It Couldn’t Be Done... 6/25)

ECW
1. Yoshihiro Tajiri vs Steve Corino (TNN 6/23)
2. Yoshihiro Tajiri vs E.Z. Money (Kansas City, MO 6/30)

Indies
1. Harry Smith vs T.J. Wilson (Stampede 6/17)
2. James Storm & Shane Eden vs Jeff Daniels & Chris Champion (Double First Blood) (Music City Tojo Yamamoto Memorial 2000 6/3)
3. Bryan Danielson vs Spanky (Loser Leaves Town Texas Death Cage) (TWA 6/24)
4. Reckless Youth vs Nick Berk (FWA 6/3)
5. Adam Pearce vs Dino Bambino (Cage) (ACW Beat the Heat 6/24)
6. Jet Jaguar vs Jamie-san vs Jeremy Lopez (IPW Jeff Peteron Benefit Show 6/10)
7. CM Punk vs Colt Cabana (SPCW 6/24)
8. Mike Roselli vs Brian Cox (Portland Total Chaos TV 6/00)
9. Adam Pearce vs Rob Norwood (ACW 6/3)
10. Bart Sawyer vs Buddy Wayne (Portland Total Chaos TV 6/00)
11. Chris Harris vs Air Paris (Music City Tojo Yamamoto Memorial 2000 6/3)
12. Buddy Wayne vs Chuck Gordy (Portland Total Chaos TV 6/00)

IWA-MS
1. Corporal Robinson vs Cash Flo (6/14)
2. Tracey Smothers vs Chip Fairway (6/14)

MCW  
1. American Dragon vs Reckless Youth (6/24)
2. Jerry Lawler & Reckless Youth & Bitty Little vs K-Krush & Jim Neidhart & Curtis Hughes (6/17)
3. Jerry Lawler vs Reckless Youth (6/10)
4. Todd Morton vs Fabulous Rocker (Hardcore Ladder) (6/3)
    
MPPW
1. Derrick King vs Alan Steel (6/17)
2. Wolfie D vs Spellbinder (6/10)
3. Wolfie D vs Blade Boudreaux (6/17)
4. Derrick King vs Blade Boudreaux vs Ali vs Seven vs Koko B. Ware vs Spellbinder (Elimination) (6/3)

NWA Wildside
1. NWA Elite (A.J. Styles & Eddie Golden & Onyx & Bill Behrens) vs Team NCW (Stone Mountain & J.C. Dazz & David Young & Rick Michaels) (6/17)
2. Rock & Roll Express vs Bad Attitude (2/3 falls) (6/24)

OVW
1. Rico Constantino & Russ McCullough & Chris Michaels vs Flash Flanagan & Robbie D & Jason Lee (6/10)
2. Damaja & Nick Dinsmore vs Rob Conway & Mr Black (6/24)

WCW ‘A’ Shows
1. Bill Goldberg vs Jeff Jarrett vs Scott Steiner vs Kevin Nash (Nitro 6/26)
2. Hulk Hogan vs Billy Kidman (Great American Bash 6/11)
3. Jeff Jarrett & Mike Awesome vs Scott Steiner & Kevin Nash (Thunder 6/21)
4. Scott Steiner vs Jeff Jarrett (Nitro 6/19)
5. Hulk Hogan vs Jeff Jarrett (Nitro 6/12)
6. Rey Misterio Jr. & Juventud Guerrera vs Mark Jindrak & Sean O’Haire (Nitro 6/26)
7. Bill Goldberg vs Jim Duggan (Nitro 6/26)
8. Jeff Jarrett vs Billy Kidman (Thunder 6/14)
9. Bill Goldberg vs Tank Abbott (Nitro 6/5)
10. G.I. Bro vs Billy Kidman (Nitro 6/5)
11. Bill Goldberg vs Kevin Nash (Nitro 6/12)
12. Jeff Jarrett vs Kevin Nash (Great American Bash 6/11)
13. Ric Flair vs Vince Russo (Cage) (Nitro 6/5)
14. Vampiro vs Sting (Human Torch) (Great American Bash 6/11)
15. Ric & Reid Flair vs David Flair & Vince Russo (Nitro 6/12)

WCW ‘C’ Shows
1. Chris Candido vs Christopher Daniels (Worldwide 6/17)
2. 3 Count vs Air Paris & Cassidy Riley & James Storm (Worldwide 6/24)

Share this post


Link to post
Share on other sites

July 2000

CZW
1. Backseat Boyz vs Nick Mondo & Ric Blade (No Rules, No Limits) (No Rules, No Limits 7/22)
2. Justice Pain vs Zandig (No Rules, No Limits 7/22)

ECW
1. Simon Diamond & Johnny Swinger & C.W. Anderson vs Kid Kash & Roadkill & Danny Doring (Heatwave 7/16)
2. Steve Corino vs Jerry Lynn (Heatwave 7/16)
3. Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri vs Little Guido & Tony Mamaluke (Houston, TX 7/28)
4. Steve Corino vs Kid Kash (Hardcore TV 7/2)
5. Little Guido vs Yoshihiro Tajiri vs Psicosis vs Mikey Whipwreck (Heatwave 7/16)
6. Tommy Dreamer & Yoshihiro Tajiri & Raven & Sandman vs Steve Corino & Jack Victory & Justin Credible & Rhino (Wichita, KS 7/1)
7. Rob Van Dam vs Steve Corino (Decatur, IL 7/21)
8. Christian York & Joey Matthews vs Little Guido & Tony Mamaluke (Decatur, IL 7/21)
9. Da Baldies (Angel & DeVito) vs Chris Chetti & Nova (Heatwave 7/16)
10. Rhino vs Sandman (Heatwave 7/16)
11. Sal E. Graziano vs Balls Mahoney (Heatwave 7/16)

Indies
1. Super Dragon & Rising Son & Mr Excitement vs Ultra Taro Jr & Excalibur & Disco Machine (Elimination) (Revolution Pro 7/14)
2. Qeenan Creed vs Joey Matthews vs Adam Flash vs Chris Chetti vs Mikey Whipwreck vs Christian York (Elimination) (MCW Maryland 7/19)
3. Sex & Violence (CM Punk & Jason Kronnan) & Dave Prazak vs Dino & Bobby Bambino & Sherri Martel (Tables & Ladders, 2/3 falls) (MAW Summer Sizzler 2000 7/23)
4. Ricky Reyes vs Frankie Kazarian vs Sun Warrior (Elimination) (IWC SoCal 7/7)
5. Super Dragon vs Ultra Taro Jr (Revolution Pro 7/7)
6. Scoot Andrews & Buck Quartermaine vs Jet Jaguar & Mike Sullivan (IPW Hardcore Heat 7/15)
7. Curt Hennig vs Dennis Rodman (iGeneration 7/30)
8. Super Dragon & Rising Son vs Excalibur & Ultra Taro Jr (Revolution Pro 7/21)
9.  Los Gringos (Ricky Reyes & Rocky Romero) vs PHAT (Eric Matlock & Devon Willis) (IWC SoCal 7/4)
10. Greg Pawluk vs Tiger Khan vs Principal Richard Pound (Stampede 7/8)
11. Ricky Reyes vs Smooth Billy D (IWC SoCal 7/14)
12. Sabu vs Terry Funk (XPW Go Funk Yourself 7/22)
13. Bad Crew vs Da Hit Squad (Cage) (EWF 7/21)
14. Tatanka vs One Man Gang (iGeneration 7/30)
NR - Octagoncito vs Pierrothito (WWC 27th Anniversario 7/16)

IWA-MS
1. Suicide Kid vs Chris Hero (Survive This 7/12)
2. Chris Hero vs Colt Cabana (Cabana Surprise 7/26)
3. Corporal Robinson vs Cash Flo vs Mitch Page (Fans Bring the Weapons Elimination) (Cabana Surprise 7/26)
4. Chris Hero vs Harry Palmer (Heroes, Hurt & Hot Wax 7/1)
5. American Kickboxer vs Hy-Zaya (Shoot Style) (Survive This 7/12)
6. American Kickboxer vs Hy-Zaya (I Quit) (Cabana Surprise 7/26)
7. Corporal Robinson vs Blaze (Falls Count Anywhere, No Time Limit, Fans Bring the Weapons) (Survive This 7/12)
8. American Kickboxer vs Richard X (Shoot Style) (Heroes, Hurt & Hot Wax 7/1)
9. American Kickboxer vs Hy-Zaya (First Blood Lumberjack Strap) (Heroes, Hurt & Hot Wax 7/1)

JAPW
1. Low Ki vs Nick Berk (7/14)
2. Low Ki vs Mark Reil (7/14)

MCW
1. American Dragon vs Reckless Youth (7/22)
2. American Dragon vs Spanky (7/1)
3. American Dragon vs Reckless Youth (7/15)
4. Jerry Lawler vs K-Krush (7/1)
5. American Dragon vs Spanky (7/29)

MPPW
1. Khan vs Derrick King vs Blade Boudreaux (7/15)
2. Wolfie D & Seven vs Spellbinder & Blade Boudreaux (Texas Tornado) (7/29)
3. Wolfie D vs Blade Boudreaux (7/22)
4. Ali & Spellbinder vs Wolfie D & Seven (7/22)

NWA Wildside
1. A.J. Styles vs Jesse Taylor (7/29)
2. A.J. Styles vs White Trash (Hardcore) (7/1)

OVW
1. Nick Dinsmore vs Flash Flanagan (7/8)
2. Flash Flanagan vs Trailer Park Trash (7/29)
3. Nick Dinsmore vs Rob Conway (7/15)
4. Nick Dinsmore vs Jason Lee (7/29)
5. Trailer Park Trash vs Jason Lee (7/22)
NR - Flash Flanagan vs Rico Constantino (7/22)

WCW ‘A’ Shows
1. Rey Misterio Jr & Juventud Guerrera vs Billy Kidman & Lance Storm (Nitro 7/3)
2. Jeff Jarrett vs Booker T (Bash at the Beach 7/9)
3. Billy Kidman vs Lance Storm (Thunder 7/12)
4. Rey Misterio Jr vs Disco Inferno vs Billy Kidman vs Lance Storm (Thunder 7/5)
5. Booker T vs Mike Awesome (Nitro 7/10)
6. Jeff Jarrett vs Billy Kidman (Nitro 7/10)
7. Bill Goldberg vs Scott Steiner (Nitro 7/18)
8. Booker T vs Jeff Jarrett (Thunder 7/5)
9. Lance Storm vs Mike Awesome (Nitro 7/18)
10. Jeff Jarrett vs Chris Kanyon vs Scott Steiner vs Bill Goldberg (Nitro 7/10)
11. Kevin Nash vs Bill Goldberg (Bash at the Beach 7/9)
12. Lt. Loco vs Lance Storm (WCW Nitro 7/31)
13. Shannon Moore & Shane Helms vs Rey Misterio Jr & Juventud Guerrera (Thunder 7/26)
14. Chris Kanyon & Lance Storm vs Buff Bagwell & Mike Awesome (Thunder 7/19)
15. Jeff Jarrett vs Chris Kanyon (Thunder 7/12)
16. Billy Kidman & Lance Storm vs Sean O’Haire & Mark Jindrak (Thunder 7/12)
17. Bill Goldberg vs Booker T (Nitro 7/24)
18. 3 Count vs Jung Dragons (Nitro 7/3)
19. Shane Douglas vs Billy Kidman (Viagra on a Pole) (Nitro 7/31)
20. Mark Jindrak & Sean O’Haire vs Vampiro & Great Muta (Thunder 7/26)
21. 3 Count & Tank Abbott vs Jung Dragons & Great Muta (Thunder 7/12)
22. Hulk Hogan vs Jeff Jarrett (Bash at the Beach 7/9)

Share this post


Link to post
Share on other sites

August 2000

CZW
1. Backseat Boyz vs Ric Blade & Nick Mondo (Ladder) (Blood, Sweat & Violence 8/12)
2. Nick Gage vs Madman Pondo (Blood, Sweat & Violence 8/12)
3. Lobo vs Justice Pain vs Zandig (Barbed Wire Whips & Boards Lumberjack) (Blood, Sweat & Violence 8/12)

ECW
1. Yoshihiro Tajiri vs Psicosis (Hardcore TV 8/27)
2. Yoshihiro Tajiri & Mikey Whipwreck vs Little Guido & Tony Mamaluke (St. Petersburg, FL 8/12)
3. Rob Van Dam & Kid Kash vs Justin Credible & Rhino (TNN 8/25)
4. Rhino vs Mikey Whipwreck (Hardcore TV 8/13)
5. Mikey Whipwreck vs Little Guido (TNN 8/4)
6. Yoshihiro Tajiri vs Psicosis (Virginia Beach, VA 8/18)
7. Jerry Lynn vs Steve Corino vs Yoshihiro Tajiri (TNN 8/4)
8. The FBI (Little Guido & Tony Mamaluke & Sal E. Graziano) vs Yoshihiro Tajiri & Mikey Whipwreck & Psicosis (TNN 8/18)
9. Steve Corino vs Scotty Anton (Virginia Beach, VA 8/18)
10. Yoshihiro Tajiri vs E.Z. Money (TNN 8/11)
11. Psicosis vs Michael Shane (St. Petersburg, FL 8/12)
12.Tommy Dreamer & Christian York & Joey Matthews vs E.Z. Money & Chris Hamrick & Julio Dinero (St. Petersburg, FL 8/12)
13. Justin Credible vs Kid Kash (TNN 8/11)
14. Rhino vs Rob Van Dam (TNN 8/18)
15. Nova & Chris Chetti vs E.Z. Money & Julio Dinero vs Christian York & Joey Matthews (Hardcore TV 8/20)
16. Steve Corino vs Scotty Anton (Hardcore TV 8/27)
17. Tommy Dreamer vs Scotty Anton (TNN 8/4)
18. Christian York & Joey Matthews vs Simon Diamond & Johnny Swinger (Hardcore TV 8/6)
19. Jerry Lynn vs Chris Hamrick (Hardcore TV 8/20)
20. Rob Van Dam vs Kid Kash (Hardcore TV 8/6)
21. Rob Van Dam vs Balls Mahoney (Hardcore TV 8/13)

Indies
1. Ricky Reyes vs B-Boy (IWC SoCal 8/18)
2. Los Gringos (Ricky Reyes & Rocky Romero) vs B-Boy & Primetime Peterson (IWC SoCal 8/11)
3. Billy Reil vs Little Dixie vs Mike Quackenbush vs Don Montoya vs Flash Wheeler vs Zieg vs Dr Hurtz vs Homicide (Gauntlet) (UWF 8/18)
4. B-Boy vs Rocky Romero (IWC SoCal 8/4)
5. Ricky Reyes vs Dick Danger vs Keiji Sakoda (Elimination) (IWC SoCal 8/25)
6. Damaja & Nick Dinsmore vs Rob Conway & Mark Henry (OVW TV 8/12)
7. Christian York & Joey Matthews vs The Executioners vs Ghetto Mafia (2 Dope & Sydeswype) vs Dino Divine & Christopher Carmichael (Elimination) (MCW Maryland 8/2)
8. Maverick Wilde vs Mike Hollow (NECW 8/12)
9. Rocky Romero vs Funky Billy Kim (IWC SoCal)
10 .Sabu vs Dirtbike Kid (FWA Evil Intentions: About to Explode 8/5)
NR - Ricky Reyes vs Sun Warrior (IWC SoCal 8/4)

IWA-MS
1. CM Punk vs Colt Cabana (From Hardcore Hell and Back 8/5)
2. Mitch Page vs Bull Pain (From Hardcore Hell and Back 8/5)

JAPW
1. Low Ki vs Homicide (Night of the Main Events 8/19)
2. Da Hit Squad vs Russ & Charlie Haas (Night of the Main Events 8/19)

MCW
1. American Dragon vs Spanky (8/19)
2. American Dragon vs Reckless Youth (8/26)
3. Steven Regal vs Shooter Schultz (8/12)
4. Rodney & Pete Gas vs Tracey Smothers & Lance Cade (8/26)
5. American Dragon vs Shooter Schultz (8/5)
6. Steven Regal vs Reckless Youth (8/19)
7. Steven Regal vs Joey Abs (8/26)
8. K-Krush vs Tracey Smothers (8/12)
9. Tracey Smothers vs Viscera (8/5)
10 .Reckless Youth vs Lance Cade (8/12)
11. Fabulous Rocker vs American Dragon vs Spanky (8/12)

MPPW
1. Slash vs Derrick King (8/19)
2. Spellbinder vs Derrick King vs Blade Boudreaux vs Alan Steel vs Austin Rhodes vs Bulldog Raines vs Slash vs Khan vs Rob Harlem vs Deon Harlem vs Charlie Laird vs Jeff Logan vs Wild Bill (Elimination) (8/26)
3. Alan Steel vs Blade Boudreaux vs Derrick King (8/26)
4. Derrick King vs Seven (8/12)
NR - Bill Dundee vs Brandon Baxter (8/5)

NWA Wildside
1. Terry Knight & Eddie Golden vs Romeo Bliss & Jesse Taylor (No DQ, No Count Out) (8/19)
2. Onyx & Terry Knight vs Ultimate Creation (Jason Ultima & Perfect Creation) (8/26)
3. Lazz vs Mark E. Mark (8/12)

WCW ‘A’ Shows
1. 3 Count vs Jung Dragons (Ladder) (New Blood Rising 8/13)
2. Booker T vs Lance Storm (Nitro 8/7)
3. Rey Mysterio Jr & Juventud Guerrera & Disco Inferno vs Mark Jindrak & Sean O’Haire & Mike Sanders (Nitro 8/21)
4. Rey Mysterio Jr & Juventud Guerrera & Disco Inferno vs Mark Jindrak & Sean O’Haire (Thunder 8/30)
5. Booker T vs Jeff Jarrett (New Blood Rising 8/13)
6. Lance Storm vs Juventud Guerrera (Thunder 8/2)
7. Booker T vs Jeff Jarrett (Nitro 8/14)
8. Billy Kidman vs Elix Skipper (Thunder 8/2)
9. Rey Mysterio Jr & Juventud Guerrera vs Mark Jindrak & Sean O’Haire (Thunder 8/16)
10. Lance Storm vs Norman Smiley (Hardcore) (Thunder 8/2)
11. Sting & Ernest Miller vs Great Muta & Vampiro (Thunder 8/9)
12. Buff Bagwell vs Chris Kanyon (Judy Bagwell on a Forklift) (New Blood Rising 8/13)
13. Chris Kanyon vs Mike Awesome (Thunder 8/2)
14. Bill Goldberg vs Kevin Nash vs Scott Steiner (New Blood Rising 8/13)
15. Lance Storm vs Mike Awesome (Canadian rules) (New Blood Rising 8/13)
16. Lance Storm vs Ernest Miller (Thunder 8/2)
17. Lance Storm vs Mike Awesome (Flag) (Thunder 8/9)
18. Booker T vs Kevin Nash (Nitro 8/28)
19. Booker T vs Chuck Palumbo (Nitro 8/21)
20. Sting vs Great Muta (Nitro 8/28)
NR - Booker T vs Kevin Nash (Nitro 8/14)

WCW ‘C’ Shows
1. Rey Mysterio Jr & Juventud Guerrera & Disco Inferno vs Jung Dragons (Worldwide 8/19)
2. Rey Mysterio Jr. & Disco Inferno vs Matt Stryker & Chris Harris (Worldwide 8/12)

Share this post


Link to post
Share on other sites

September 2000

CZW
1. Trent Acid vs Nick Mondo (Cage of Death II…After Dark 9/9)
2. Lobo vs Justice Pain (Cage of Death) (Cage of Death II…After Dark 9/9)
3. Lobo vs Zandig (Cage of Death) (Cage of Death II…After Dark 9/9)
4. Ryuji Yamakawa vs Zandig (Cage of Death II…After Dark 9/9)

ECW 
1. Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri vs Little Guido & Tony Mamaluke (ECW on TNN 9/8)
2. Justin Credible vs Steve Corino (ECW on TNN 9/15)
3. Little Guido & Tony Mamaluke vs Roadkill & Danny Doring (ECW on TNN 9/22)
4. Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri vs Little Guido & Tony Mamaluke (Hardcore TV 9/3)
5. Justin Credible vs Steve Corino vs Jerry Lynn (ECW on TNN 9/29)
6. Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri vs E.Z. Money & Julio Dinero (ECW on TNN 9/15)
7. Tommy Dreamer & Mikey Whipwreck & Jerry Lynn vs Simon Diamond & Johnny Swinger & C.W. Anderson (Cleveland, OH 9/7)
8. Rob Van Dam & Kid Kash vs Jerry Lynn & Tommy Dreamer (Hardcore TV 9/3)
9. Rhino vs Rob Van Dam (Cleveland, OH 9/7)
10. Steve Corino vs C.W. Anderson (Danbury, CT 9/23)
11. Kid Kash vs Rhino (Hardcore TV 9/24)
12. Little Guido & Tony Mamaluke vs Mikey Whipwreck & Psicosis (Danbury, CT 9/23)
13. Christian York & Joey Matthews vs Roadkill & Danny Doring (Buffalo, NY 9/8)
14. Mikey Whipwreck & Chilly Willy & Balls Mahoney vs Simon Diamond & Johnny Swinger & C.W. Anderson (Buffalo, NY 9/8)
15. Justin Credible & Rhino vs Tommy Dreamer & Jerry Lynn (ECW on TNN 9/1)
16. Rob Van Dam vs C.W. Anderson (Hardcore TV 9/24)
17. Kid Kash vs Chris Hamrick (Cleveland, OH 9/7)
18. Sandman & Chilly Willy vs Da Baldies (Angel & DeVito) (Cleveland 9/7)
19. Little Guido & Tony Mamaluke vs Roadkill & Danny Doring (Cleveland, OH 9/7)
20. Christian York & Joey Matthews vs E.Z. Money & Julio Dinero (Hardcore TV 9/3)
21. Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri vs Simon Diamond & Johnny Swinger vs Tommy Dreamer & Jerry Lynn (ECW on TNN 9/1)
22. Rhino vs Jerry Lynn (ECW Danbury, CT 9/23)
23. Roadkill & Danny Doring vs Simon Diamond & Johnny Swinger vs Nova & Chris Chetti (Hardcore TV 9/10)
24. Rob Van Dam & Kid Kash vs Da Baldies (Angel & DeVito) (ECW Danbury, CT 9/23)
25. Balls Mahoney vs E.Z. Money (Cleveland, OH 9/7)
26. Simon Diamond & Johnny Swinger vs Roadkill & Danny Doring (ECW on TNN 9/1)
27. Kid Kash vs Psicosis (Buffalo, NY 9/8)
28. Kid Kash vs Mikey Whipwreck (Hardcore TV 9/24)
29. Rob Van Dam vs Scotty Anton (Hardcore TV 9/10)
NR - Rhino vs Kid Kash (ECW on TNN 9/8)

Indies
1. Kurt Angle vs Christopher Daniels (UPW Truth or Consequences 9/13)
2. Russ & Charlie Haas & Kevin Kelly vs Cheetah Master & Ty Street (Handicap) (ECWA 9/23)
3. Mark & Jay Briscoe vs Mozart Fontaine & Eddie Valentine (ECWA 9/23)
4. Low Ki & Don Montoya vs Monsta Mack & Mace Mendoza (Tables & Ladders) (FWA 9/9)
5. Doug Williams vs Maverick Wilde (NECW 9/16)
6. Tony Kozina vs Buddy Wayne (Portland 9/00)
7. Corporal Robinson vs Dino Bambino (Bed of Nails) (MAW 9/1)
8. Low Ki vs Scoot Andrews (match two) (ECWA 9/23)
9. Dino Divine & Christopher Carmichael vs Christian York & Joey Matthews (MCW Maryland 9/27)
10. Joey Jackson vs Torch (Portland 9/00)
11. CM Punk vs Bobby Bambino (MAW 9/1)
12. Chris Benoit vs Chris Jericho (IWA-PR 9/30)
13. Adam Pearce vs Ken Anderson (ACW 9/9)
14. Low Ki & Homicide vs Legion Knights (Deacon Riot & Father Legion) vs Just Chillin’ (Rex Rockwell & Willy) (LIWF 9/16)
15. Jodie Fleisch & Kevin O’Neill & Blade vs Jonny Storm & LX Blade & Ross Gordon (FWA The Rules Have Changed 9/23)
16. Thunder & Lightning vs Barry & Kendall Windham (WWC 9/30)
17. Prototype vs Bad Boy Basil (UPW Truth or Consequences 9/13)
18. Barry Horowitz vs Cuban Assassin (IPW 9/8)
19. Bart Sawyer vs Chad Hawke (Hardcore) (Portland 9/00)
20. SEX (Chad Hawke & Chuck Gordy) vs Moondog Moretti & Bluto (Portland 9/00)
NR - Low Ki vs Scoot Andrews (match one) (ECWA 9/23)
NR - Scorpio Sky vs Quicksilver (SCWA 9/00)

IWA-MS 
1. CM Punk vs Suicide Kid (Sweet Science 16 2000 - Night Two 9/9)
2. Chris Hero vs American Kickboxer (Sweet Science 16 2000 - Night Two 9/9)
3. Bad Breed (Ian & Axl Rotten) vs Corporal Robinson & Hardcore Craig (Sweet Science 16 2000 - Night Two 9/9)
4. Chris Hero vs Ace Steel (Sweet Science 16 2000 - Night Two 9/9)
5. Chris Hero vs Harry Palmer (Sweet Science 16 2000 - Night Two 9/9)
6. Chris Hero vs Colt Cabana (Sweet Science 16 2000 - Night One 9/8)
7. Ace Steel vs Shark Boy (Sweet Science 16 2000 - Night One 9/8)
8. Mitch Page vs Cash Flo (Caribbean Spider Net Glass Death) (Sweet Science 16 2000 - Night One 9/8)

JAPW
1. Low Ki vs Billy Reil (September Slaughter 9/22)
2. Da Hit Squad vs Don Montoya & Homicide (September Slaughter 9/22)

MCW 
1. Reckless Youth vs Robbie Brookside (9/16)
2. American Dragon vs Spanky (9/16)
3. Tracey Smothers & Lance Cade vs Salsario Boys (9/23)
4. Joey Abs vs K-Krush (9/2)
5. Steven Regal vs Shooter Schultz (9/16) 
6. Lance Cade & Tracey Smothers vs The Kingpins (9/2)
7. Spanky vs Steven Regal (9/9)
8. Reckless Youth vs Ronnie James (Hair vs Hair) (9/23)
9. American Dragon vs Spanky (9/23)
10. Tracey Smothers vs Lance Cade (9/30)
11. American Dragon vs Robbie Brookside (9/2)
12. American Dragon vs Fabulous Rocker (9/9)

MPPW 
1. Derrick King vs Khan (9/9)
2. Blade Boudreaux vs Slash (9/16)
3. Slash vs Austin Rhodes (9/9)
4. The Regulators & Slash vs Bill Dundee & Brickhouse Brown & Spellbinder (9/30)
5. ‘Evening the Odds III’ (9/16)
6. Derrick King & Blade Boudreaux vs Charlie Laird & Jeff Logan (9/2)

NWA Wildside
1. Boogaloo Crew vs A.J. Styles & Onyx (9/16)
2. A.J. Styles vs Lazz (9/2)
3. Onyx & Terry Knight vs Boogaloo Crew (Scotty Wrenn & J.C. Dazz) (9/2)
4. Joey Corbin & Kevin Douglas vs Samir & Zane Morris (9/23)
5. Shank & Lazz vs Onyx & Terry Knight (9/30)
6. Lazz vs Ice (9/9)
7. Air Paris vs Adam Jacobs (9/9)
8. Kid Kash vs Eddie Golden (9/30)
9. Gemini vs Onyx (9/9)
NR - Onyx & Terry Knight vs American Males (Adam Jacobs & Silky Boom Boom) (9/2)

OVW 
1. Disciples of Synn (Slash & Damien) vs Nick Dinsmore & Damaja (9/2)
2. Nick Dinsmore vs Rob Conway (9/9)
3. Damaja & Nick Dinsmore vs Jason Lee & Derrick King (9/30)

WCW 
1. Rey Mysterio Jr vs Juventud Guerrera (Thunder 9/20)
2. Sting vs Jeff Jarrett (2/3 Falls) (Thunder 9/13) 
3. Sting & Booker T & Kronik & Bill Goldberg vs Jeff Jarrett & Scott Steiner & Kevin Nash & Vince Russo (War Games) (Nitro 9/4) 
4. Mark Jindrak & Sean O’Haire & Mike Sanders vs Jung Dragons (Thunder 9/20)
5. Lance Storm vs General Rection (Fall Brawl 9/17) 
6. Rey Mysterio Jr & Juventud Guerrera vs Shannon Moore & Shane Helms (Worldwide 9/2)
7. Sting vs Lance Storm (Nitro 9/25) 
8. Rey Mysterio Jr & Juventud Guerrera vs Ron & Don Harris (Thunder 9/6) 
9. Rey Mysterio Jr & Juventud Guerrera vs Insane Clown Posse (Nitro 9/4)
10. Sting vs Vampiro (Anything Goes) (Thunder 9/6) 
11. Rey Mysterio Jr & Juventud Guerrera vs Kronik (Nitro 9/11)
12. Kevin Nash & Scott Steiner vs Booker T & Ernest Miller (Thunder 9/13)
13. Bill Goldberg vs Lance Storm & Elix Skipper (Thunder 9/6)
14. Kevin Nash vs Scott Steiner (Nitro 9/11) 
15. Booker T vs Vince Russo (Caged Heat) (Nitro 9/25) 
NR - Rey Mysterio Jr vs Juventud Guerrera (Thunder 9/27)

Share this post


Link to post
Share on other sites

October 2000

APW
1. West Side Playaz 2000 vs Shane & Shannon Ballard (Westside Country 10/14)
2. West Side Playaz 2000 vs Tony Jones & Dalip Singh (Changing of the Guard 10/7)
3. Dalip Singh vs Miyaki Frantz (Westside Country 10/14)

ECW 
1. Little Guido & Tony Mamaluke vs Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri (Anarchy Rulz 10/1)
2. Kid Kash vs E.Z. Money (Anarchy Rulz 10/1)
3. Jerry Lynn vs Justin Credible (Anarchy Rulz 10/1)
4. Jerry Lynn vs Steve Corino vs C.W. Anderson (Hardcore TV 10/22)
5. Little Guido & Tony Mamaluke vs Roadkill & Danny Doring (Hardcore TV 10/1)
6. Kid Kash vs E.Z. Money (Hardcore TV 10/29)
7.  Little Guido & Tony Mamaluke vs Roadkill & Danny Doring (Hardcore TV 10/15)
8. Steve Corino vs C.W. Anderson (Anarchy Rulz 10/1)
9. Roadkill & Danny Doring vs Christian York & Joey Matthews (Anarchy Rulz 10/1)
10. Steve Corino vs C.W. Anderson (Hardcore TV 10/29)
11. Rob Van Dam vs Rhino (Anarchy Rulz 10/1)
12. Simon Diamond & Chris Chetti vs Christian York & Joey Matthews (Hardcore TV 10/15)
13. Mikey Whipwreck vs Psicosis (Hardcore TV 10/1)
14. Joel Gertner vs Cyrus (Anarchy Rulz 10/1)
15. Rob Van Dam vs E.Z. Money (Hardcore TV 10/22)
NR - Yoshihiro Tajiri vs Balls Mahoney (Hardcore TV 10/22)

Indies
1. Backseat Boyz vs Bad Crew (Ladder) (EWF Caged Terror 3 10/27)
2. Wifebeater vs Madman Pondo vs Nick Gage (No Ropes Barbed Wire) (CZW Rules Were Made To Be Broken 10/7)
3. Low Ki vs Reckless Youth (JCW Battle at Becton 10/20)
4/ Reckless Youth vs Scoot Andrews (ECWA 10/21)
5. Russ & Charlie Haas & Inferno vs Cheetah Master & Ty Street & J.J. the Ring Crew Guy (ECWA 10/21)
6. Ric Blade vs Nicky Benz (EWF Caged Terror 3 10/27)
7. Mike Quackenbush vs Reckless Youth vs Don Montoya (FNW Return of the Monster 10/25)
8. Justin Richards vs Paul Travell (FWA No Surprises II 10/29)
9. Steve Corino & Rapid Fire Maldonado vs Dylan Knight & J.D. Powers (IWA-CW 10/19)
10. Chris Hamrick vs Kid Kash (Oak Hill, WV 10/31)
11. Juventud Guerrera & Shan Hill vs Super Crazy & Paparazzi (IWA-PR Juana Diaz, PR 10/26)
12. Mike Rapada vs Chris Harris (NWA 52nd Anniversary Show ‘Battle of the Belts 2000’ 10/14)
13. Sex & Pepsi (CM Punk & Jason Kronnan) vs Adam Pearce & Chuck E. Smooth (MAW 10/20)
14. William Regal vs Samoa Joe (UPW 10/11)
15. Mark & Jay Briscoe vs Johnny Maxx & Vincent Goodnite vs Eddie Valentine & Mozart Fontaine vs Patch & Glenn Osbourne (Elimination) (ECWA 10/21)
16. Chicky Starr vs Vyzago (IWA-PR Juana Diaz, PR 10/26)
17. Christopher Daniels vs Steve Bradley (ECWA 10/21)
18. Tony Kozina vs Weed (ECCW Halloween Hell 10/25)
19. Mike Sullivan vs Barry Horowitz vs ODD (IPW Halloween Hell 10/27)
20. Super Crazy vs Glamour Boy Shane (IWA-PR Heavyweight Title Tournament 10/28) 
21. Yoshihiro Tajiri vs Juventud Guerrera vs Paparazzi (IWA-PR Yabucoa, PR 10/27)
22. Jodie Fleisch vs Stuart Fury vs Scott Parker (FWA No Surprises II 10/29)
23. Torch vs Disco Fury (ECCW Halloween Hell 10/25)
24. Backseat Boyz vs Nick Berk & Vince Bono (ACW 10/25)
25. Tommy Rich & Doug Gilbert vs Russ & Charlie Haas (JCW 10/20)
26. Da Hit Squad vs Bad Crew (Dog Collar) (FWA 10/21)
27. Super Crazy vs Rastaman (IWA-PR Yabucoa, PR 10/27)
28. Yoshihiro Tajiri vs Ricky Banderas (IWA-PR Heavyweight Title Tournament 10/28)
29. Miguel Perez Jr vs Rastaman (IWA-PR Heavyweight Title Tournament 10/28)
30. Chicky Starr vs Vyzago (IWA-PR Yabucoa, PR 10/27)
31. Harley’s Angels (Charlie Davidson & E.Z. Rider) vs Becky the Farmer’s Daughter & Bronco Billie (WOW 10/21)
NR - Chicky Starr & Victor the Bodyguard vs El Lobo & Vyzago (IWA-PR Heavyweight Title Tournament 10/28/00)

IWA-MS
1. Allister Fear vs 2 Tuff Tony (Fans Bring the Weapons Cactus Death) (King of the Death Matches 2001 - Night Two 10/21)
2. Rollin Hard vs Cash Flo (Four Corners of Pain) (King of the Death Matches 2001 - Night One 10/20)
3. Todd Morton vs Suicide Kid (King of the Death Matches 2001 - Night Two 10/21)
4. Mark Wolf vs Ian Rotten (Barbed Wire Board Bat) (King of the Death Matches 2001 - Night One 10/20)
5. Puppet the Psycho Dwarf vs Playboy Teo (Midget Thumbtacks Death) (King of the Death Matches 2001 - Night One 10/20)
6. Rollin Hard vs Corporal Robinson (Flaming Casket Death) (King of the Death Matches 2001 - Night Two 10/21)
7. Corporal Robinson vs Cash Flo (Lumberjack Light Tube Death) (King of the Death Matches 2001 - Night Two 10/21)

MCW 
1. American Dragon vs Spanky (10/7) 
2. K-Krush vs Tracey Smothers (10/14)
3. Tracey Smothers vs Joey Abs (10/21)
4. Tracey Smothers vs Lance Cade (10/28)
5. Jerry Lawler vs Tazz (10/7)
NR - K-Krush vs Jerry Lawler vs Tracey Smothers (10/21)

MPPW
1. Derrick King vs Alan Steele vs Bulldog Raines (10/14)
2. Slash & Rob Harlem & Charlie Laird vs Bill Dundee & Brickhouse Brown & Spellbinder (10/28)
3. Derrick King & Alan Steel & Spellbinder vs Koko B. Ware & Charlie Laird & Khan (10/7) 
4. Slash vs Bulldog Raines (10/7)
5. Slash vs Brickhouse Brown (10/14)
NR - Jerry Lawler vs Brandon Baxter & Derrick King (10/28)

NWA Wildside
1. Onyx & Jeff G. Bailey vs Lazz (Handicap) (Fright Night 10/21)
2. A.J. Styles vs Romeo Bliss (TV 10/7)
3. A.J. Styles vs Romeo Bliss (Loser Leaves NWA Wildside) (Fright Night 10/21)
4. Shank vs Terry Knight (Chain) (Fright Night 10/21
5. Jason Cross vs Ricky Noble (TV 10/21)
6. A.J. Styles vs Lazz (NWA 52nd Anniversary Show ‘Battle of the Belts 2000’ 10/14)
7. Adam Jacobs vs Caprice Coleman (TV 10/14)

OVW 
1. Disciples of Synn (Slash & Damien & Judas) vs Big Show & Flash & B.J. Payne (10/7)
2. Rob Conway & Mr Black vs Nick Dinsmore & Trailer Park Trash (Coal Miner’s Glove) (10/7)

WCW
1. Rey Mysterio Jr & Billy Kidman vs Mark Jindrak & Sean O’Haire vs Alex Wright & Disco Inferno (Halloween Havoc 10/29)
2. Mark Jindrak & Sean O’Haire vs Alex Wright & Disco Inferno (Nitro 10/9)
3. Rey Mysterio Jr & Billy Kidman vs Mark Jindrak & Sean O’Haire (Nitro 10/30)
4. Elix Skipper vs Rey Mysterio Jr (Nitro 10/9)
5. Scott Steiner vs Booker T vs Mike Awesome (Nitro 10/30)
6. Crowbar vs Vampiro (Nitro 10/23)
7. ‘Countdown to Armageddon’ (Thunder 10/18)
8. Bill Goldberg & Booker T & Sting vs Kronik & Jeff Jarrett (Thunder 10/25)
9. Scott Steiner vs Mike Awesome (Nitro 10/23)
10. Booker T vs Shane Douglas (Nitro 10/16)
11. Scott Steiner vs Rey Mysterio Jr (Thunder 10/11)
12. Booker T & Jeff Jarrett vs Scott Steiner & Sting (Nitro 10/2)
13. Booker T vs Scott Steiner (Halloween Havoc 10/29)
14. Booker T vs Jeff Jarrett (San Francisco 49’ers match) (Nitro 10/2)
15. Bill Goldberg vs Meng (Nitro 10/2)
16. Bill Goldberg vs Kronik (hc) (Halloween Havoc 10/29)
17. Jeff Jarrett vs Sting (Halloween Havoc 10/29)
18. Bill Goldberg vs Shawn Stasiak (Nitro 10/23)
19. Sting & Booker T vs Mark Jindrak & Sean O’Haire (Thunder 10/18)
20. Kevin Nash vs Sting (Lumberjack) (Nitro 10/16)
21. Sting vs Scott Steiner (Nitro 10/9)
22. Scott Steiner vs Jung Dragons (Thunder 10/4)
LA - Mike Awesome vs Steve Sharpe (Hardcore) (Worldwide 10/8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

November 2000

CZW
1. Trent Acid & Nick Gage vs Johnny Kashmere & Lobo (Jersey Rulz 11/11)
2. Johnny Kashmere vs Nick Gage (Jersey Rulz 11/11)
3. Nick Mondo vs Ric Blade (Jersey Rulz 11/11)

ECW 
1. Little Guido & Tony Mamaluke vs Mikey Whipwreck/Super Crazy & Yoshihiro Tajiri (November to Remember 11/5)
2. Steve Corino vs Jerry Lynn (Hardcore TV 11/25)
3. Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri vs Christian York & Joey Matthews (Hardcore TV 11/5)
4. Steve Corino & New Jack vs Rhino & Justin Credible (Hardcore TV 11/5)
5. Steve Corino vs Sandman (Hardcore TV 11/25)
6. Simon Diamond & Johnny Swinger vs Christian York & Joey Matthews (November to Remember 11/5)
7. Jerry Lynn vs Justin Credible vs Steve Corino vs Sandman (Double Jeopardy) (November to Remember 11/5)
8. Spike Dudley vs Chris Hamrick (Hardcore TV 11/5)

Indies
1. Da Hit Squad vs Bad Crew (Dog Collar) (EWF 11/10)
2. Ian Rotten vs Dino Bambino (MAW 11/22)
3. CM Punk vs Adam Pearce (MAW 11/22)
4. Backseat Boyz vs Bad Crew (Ladder) (EWF 11/25)
5. Samoa Joe vs Vic Grimes vs Cincinnati Red (Hardcore) (UPW 11/8)
6. Chris Hero vs Hy-Zaya (ACW 11/17)
7. Ric Blade vs Nicky Benz (EWF 11/25)
8. Reckless Youth vs Christopher Daniels (ECWA Battle at the Bob 11/25)
9. Jodie Fleisch vs Jonny Storm (WAW 11/11)
10. Al Jackson vs Action Jackson (Cage) (NWA Southwest 11/25)
11. Beckie the Farmer’s Daughter vs Thug (WOW 11/11)
12. CM Punk vs Adam Pearce (ACW 11/17)
13. Christian York & Joey Matthews vs Earl the Pearl & Rich Myers (MCW Maryland 11/18)
14. Low Ki vs Scoot Andrews (ECWA Battle at the Bob 11/25)
15. Yasu Urano vs Suzuki (IWA-PR Manati, PR 11/24)
16. HIROKI vs Yasu Urano (IWA-PR Night of the Champions 11/25)
17. Pain vs Yoshihiro Tajiri vs Ricky Banderas vs TNT (IWA-PR Bruiser Brody Memorial 11/23)
18. Mitch Page vs Madman Pondo (Staple Gun Death) (11/17)
19. Adam Flash & Danny Rose & Jake Daniels vs Mike Quackenbush & Don Montoya & Dino Divine (War Games) (FWA 11/18)
20. Jungle Grrrl vs Bronco Billie (WOW 11/11)
21. Steve Bradley vs Simon Diamond vs Inferno (ECWA Battle at the Bob 11/25)
22. Mideon vs Paparazzi (IWA PR Bruiser Brody Memorial 11/23)
23. Yoshihiro Tajiri & Chicky Starr vs Steve Corino & Miguel Perez Jr (Hardcore Death) (IWA-PR Manati, PR 11/24)
24. TNT vs Heriberto Lopez’s Bodyguards (IWA-PR Manati, PR 11/24)
25. Chris Hero vs Adam Pearce vs Suicide Kid (ACW 11/17)
26. Hardcore Elimination Match (IWA-PR Night of Champions 11/25)
27. Asian Invasion (Jade & Lotus) vs Caged Heat (Delta Lotta Pain & Loca) (WOW 11/18)
28. TNT vs Heriberto Lopez (IWA-PR Manati, PR 11/24)
NR - Beau James & K.C. Thunder vs John Noble & Eddie Browning (Tennessee Street Fight) (SSW 11/00)
NR - Dusty Rhodes vs Luther Biggs vs Liberty McCall (TCW 11/22)
NR - Carly Colon vs Curt Hennig (WWC 11/25)

JAPW 
1. Low Ki vs Xavier (Battle in Bayonne 11/17)
2. Homicide vs Jay Lover (Barbed Wire Singapore Cane Falls Count Anywhere) (South Philly Invasion 11/18)
3. Trent Acid vs Nick Berk vs Ric Blade (Ladder) (South Philly Invasion 11/18)
4. Don Montoya & Homicide vs Da Hit Squad (Battle in Bayonne 11/17)
5. Sabu vs Axl Rotten (South Philly Invasion 11/18)

MCW 
1. American Dragon & Spanky vs Rodney & Pete Gas (11/18)
2. Steve Bradley vs K-Krush (11/18) 
3. Steve Bradley vs Shooter Schultz (11/25)
4. Jerry Lawler vs Tazz (11/4) 
5. Rodney & Pete Gas vs American Dragon & Spanky (11/25) 
NR - Lance Cade vs Tracey Smothers (11/11)

MPPW 
1. Derrick King vs Spanky (11/18)
2. Spellbinder vs Tracey Smothers (11/25)
3. Jerry Lawler & Spellbinder vs Steve Bradley & Slash (11/18)
4. American Dragon & Spanky & Lance Cade & Shooter Schultz vs Bulldog Raines & Blade Boudreaux & Alan Steel & Khan (11/11)
5. Joey Abs vs Slash (11/11)
6. Jerry Lawler vs Slash (11/25)

NWA Wildside 
1. Bad Attitude (Rick Michaels & David Young) vs Boogaloo Crew (J.C. Dazz & Scottie Wrenn) (Fan Lumberjack Strap) (Athens, GA 11/1)
2. A.J. Styles & Onyx vs Air Paris & Mark E. Mark (Athens, GA 11/1)
3. Adam Jacobs vs Air Paris (TV 11/11)

OVW 
1. Rob Conway vs Nick Dinsmore (11/4)
2. Nick Dinsmore vs Damaja (11/18)
3. Rob Conway & Mr Black vs Brock Lesnar & Shelton Benjamin (11/25)
4. Big Show & Nick Dinsmore vs Mark Henry & Robbie D (11/25)
5. Big Show vs Leviathan (11/11)

WCW 
1. Rey Mysterio Jr & Billy Kidman vs Alex Wright & Disco Inferno (Thunder 11/1)
2. Booker T vs Scott Steiner (Straight Jacket Steel Cage) (Mayhem 11/26)
3. Booker T vs Mike Awesome (Thunder 11/8)
4. 3 Count vs Evan Karagias & Jamie Noble vs Jung Dragons (Mayhem 11/26)
5. Booker T vs Lance Storm (Thunder 11/15) 
6. 3 Count vs Jung Dragons (Thunder 11/1)
7. Chuck Palumbo & Shawn Stasiak vs DDP & Kevin Nash (Mayhem 11/26)
8. Jung Dragons vs Lance Storm & Elix Skipper (Thunder 11/29)
9. Mark Jindrak & Sean O’Haire vs 3 Count (Shannon Moore & Shane Helms) vs Jung Dragons (Kaz Hayashi & Yang) (Nitro 11/6)
10. Crowbar vs Reno (Hardcore) (Thunder 11/8)
11. Scott Steiner vs Buff Bagwell (Thunder 11/29)
12. Jeff Jarrett vs Rey Mysterio Jr (Nitro 11/27)
13. Jamie Noble vs Yang (Nitro 11/20)
14. Jeff Jarrett & Scott Steiner vs Sting & Buff Bagwell (Nitro 11/6)
15. DDP vs Shawn Stasiak (Lumberjack) (Thunder 11/22)
16. Kevin Nash & DDP vs Mark Jindrak & Sean O’Haire (Nitro 11/27)
17. Shannon Moore vs Evan Karagias vs Yang (Thunder 11/22)
18. Sting vs Scott Steiner (Thunder 11/15) 
19. Rey Mysterio Jr & Billy Kidman & Konan vs Ron & Don Harris & Jeff Jarrett (Thunder 11/29)
20. Bill Goldberg vs Lex Luger vs Bam Bam Bigelow (Thunder 11/8) 
21. Bill Goldberg vs Alex Wright & Disco Inferno (Handicap) (Nitro 11/13)
22. Bill Goldberg vs Reno (Nitro 11/27)
23. Bill Goldberg vs Bam Bam Bigelow (Nitro 11/6)
24. Rey Mysterio Jr vs Billy Kidman vs Lt. Loco vs Crpl. Cajun vs Kwee Wee vs Elix Skipper (Thunder 11/15)
25. Crowbar vs Bam Bam Bigelow (Hardcore) (Thunder 11/15) 
26. Bill Goldberg vs Kwee Wee (Nitro 11/20)
27. Bill Goldberg vs Lex Luger (Mayhem 11/26)
28. Booker T vs Kevin Nash (Nitro 11/6)
29. Booker T vs Lex Luger (Nitro 11/20)
30. Bam Bam Bigelow & Reno vs Mike Awesome & Crowbar (Hardcore) (Thunder 11/22)
31. Bill Goldberg vs Buff Bagwell (Thunder 11/15)
32. Bill Goldberg vs Mike Sanders (Nitro 11/20) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

December 2000

APW
1. Christopher Daniels vs Donovan Morgan (King of Indies 2000 12/30)
2. Michael Modest vs Donovan Morgan (King of Indies 2000 12/30)
3. Scoot Andrews vs Vincenzo Massaro (King of Indies 2000 12/30)
4. Michael Modest vs Robert Thompson (King of Indies 2000 12/30)
5. Donovan Morgan vs Vic Capri (King of Indies 2000 12/30)
6. Boom Boom Comini & Super Destroyer 2000 vs The Snott Brothers (George C. & Seymour) (King of Indies 2000 12/30)
NR –West Side Playaz vs Michael Modest & Christopher Daniels (Kristmas Kaos 12/16)

ECW 
1. Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri vs Little Guido & Tony Mamaluke (Hardcore TV 12/24)
2. Rhino vs Spike Dudley (Hardcore TV 12/24)
3. Rhino vs Spike Dudley (Massacre on 34th Street 12/3)
4. Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri vs Super Crazy & Kid Kash (Massacre on 34th Street 12/3)
5. Tommy Dreamer vs C.W. Anderson (Massacre on 34th Street 12/3)
6. Little Guido & Tony Mamaluke vs Danny Doring & Roadkill (Massacre on 34th Street 12/3)
7. Steve Corino vs Jerry Lynn vs Justin Credible (Three Way Dance) (ECW Massacre on 34th Street 12/3)
8. Tommy Dreamer & Christian York & Joey Matthews vs C.W. Anderson & Simon Diamond & Johnny Swinger (Falls Count Anywhere) (Hardcore TV 12/3)
9. Christian York & Joey Matthews vs Simon Diamond & Johnny Swinger (Massacre on 34th Street 12/3)
10. Rhino vs Kid Kash (Hardcore TV 12/3)

Indies
1. Backseat Boyz vs Ric Blade & Nicky Benz (BBP Season’s Beatings 12/9)
2. Mark Coleman & Mark Kerr vs Yuji Nagata & Takashi Iizuka (Inoki Bom Ba Ye 12/31)
3. Christian York & Joey Matthews vs Shannon Moore & Shane Helms (OMEGA 12/1)
4. Low Ki vs Xavier (USA Pro Return to the Madhouse 12/1)
5. Shinya Hashimoto vs Gary Goodridge (Inoki Bom Ba Ye 12/31)
6. Mike Quackenbush vs Don Montoya (UWC 12/2)
7. Keiji Muto & Nobuhiko Takada vs Don Frye & Ken Shamrock (Inoki Bom-Ba Ye 12/31)
8. Prototype vs Chase Tatum (UPW Proving Ground 12/20)
9. Alexander Otsuka & Bas Rutten vs Naoki Sano & Ricco Rodriguez (Inoki Bom Ba Ye 12/31)
10. Steve Corino vs Cham Pain (OMEGA 12/1)
11. Barry Horowitz vs Mike Shane (IPW New Year Nightmare 12/30)
12. A.J. Styles vs Rick Michaels (OMEGA 12/1)
13. Beckie the Farmer’s Daughter & Bronco Billie vs Riot & Danger (WOW 12/16)
14. Dino Divine vs Hungarian Barbarian (Dog Collar) (WPW Holiday Madness 2000 12/17)
NR - Glamour Boy Shane vs Steve Corino (IWA-PR Hardcore Weekend 12/16)
NR - Curt Hennig vs Ray Gonzalez (WWC 12/16)
NR - Antonio Inoki vs Renzo Gracie (Exhibition) (Inoki Bom Ba Ye 12/31)

IWA-MS 
1. Bull Pain vs Blaze (Barbed Wire Baseball Bat) (Christmas Carnage 12/16)
2. Corporal Rorbinson vs Allister Fear (Last Man Standing) (Christmas Carnage 12/16)
3. Todd Morton vs Hy-Zaya (IWA-MS Christmas Carnage 12/16)
4. Ian Rotten vs Mark Wolf (Four Corners of Pain) (Christmas Carnage 12/16)
5. 2 Tuff Tony & Mitch Page vs Cash Flo & Rollin Hard (Hardcore Christmas Tree) (Christmas Carnage 12/16)

JAPW 
1. Low Ki vs Monsta Mack (Season’s Beatings 2000 12/8)
2. Backseat Boyz vs Christopher Street Connection (Buff E. & Mace) (Season’s Beatings 2000 12/8)

MCW
1. Steve Bradley & Tracey Smothers vs K-Kwik & Shooter Schultz (12/2)
2. Steve Bradley vs Joey Abs vs Scott Vick (12/16)
3. Tracey Smothers & Fabulous Rocker vs Shooter Schultz & Lance Cade (12/9)
4. American Dragon & Spanky vs The Dupps (12/16)
5. Tracey Smothers vs Shooter Schultz (Chair on a Pole) (12/16)
6. American Dragon & Spanky vs Salsario Boys (12/2)
7. Seven vs American Dragon & Spanky (hc) (12/9)

MPPW 
1. American Dragon & Spanky & Shooter Schultz vs Derrick King & Alan Steel & Blade Boudreaux (12/2) 
2. Lance Cade vs Tracey Smothers (Texas Death Street Fight) (12/2)
3. American Dragon vs Derrick King (12/23)
4. Derrick King vs Shooter Schultz (12/9)
5. Steve Bradley & Shooter Schultz vs Lance Cade & Blade Boudreaux (12/23)
6. American Dragon vs Spanky (12/16)
7. Spanky vs Derrick King (12/30)
8. American Dragon & Spanky vs Alan Steele & Blade Boudreaux (12/9)
9. Lance Cade & Joey Abs vs Tracey Smothers & Slash (12/16)
10. Bulldog Raines vs Tracey Smothers (12/9)
11. Jerry Lawler & Bill Dundee & The Kat vs Slash & Steve Bradley & Victoria (12/9)

NWA Wildside 
1. Onyx & Terry Knight vs Suicidal Tendencies (Adam Jacobs & John Phoenix) (TV 12/16)
2. Lazz vs Caprice Coleman (TV 12/9)
3. A.J. Styles vs Air Paris (Christmas Chaos 12/23)
4. A.J. Styles & Onyx vs Suicidal Tendencies (Air Paris & Adam Jacobs & John Phoenix) (Handicap) (TV 12/2)
5. A.J.Styles vs Air Paris vs Sabu (12/14)

OVW 
1. Damaja vs Rob Conway (12/2)
2. Brock Lesnar & Shelton Benjamin vs Suicide Blondes (Jason Lee & Derrick King) (12/2)
3. Brock Lesnar & Shelton Benjamin vs Mark Henry & Mr Black (12/16)

WCW 
1. Shannon Moore & Shane Helms vs Jung Dragons vs Jamie Noble & Evan Karagias (Ladder) (Starrcade 12/17)
2. The Perfect Event (Chuck Palumbo & Shawn Stasiak) vs Kevin Nash & DDP (Starrcade 12/17)
3. Shannon Moore & Shane Helms vs Jung Dragons vs Jamie Noble & Evan Karagias (Thunder 12/13)
4. Shane Helms vs Shannon Moore (Nitro 12/18)
5. Mark Jindrak & Sean O’Haire vs Jamie Noble & Evan Karagias (Thunder 12/6)
6. Jeff Jarrett vs Lance Storm (Nitro 12/18)
7. Chavo Guerrero Jr vs Jamie Noble (Thunder 12/20)
8. Scott Steiner vs Meng (Thunder 12/13)
9. Bill Goldberg vs Lex Luger (Starrcade 12/17)
10. Mike Sanders vs Chavo Guerrero Jr (Thunder 12/6) 
11. Lance Storm vs Rey Mysterio Jr (Nitro 12/18)
12. Kevin Nash & DDP vs 3 Count (Nitro 12/4)
13. Scott Steiner vs Ernest Miller (Thunder 12/20)
14. Bill Goldberg vs DeWayne Bruce (Nitro 12/11) 
15. DDP vs Mike Sanders (Thunder 12/13)
16. Bill Goldberg vs Shane Douglas (Thunder 12/6) 
17. Bill Goldberg vs M.I. Smooth (Nitro 12/4) 
18. Terry Funk vs Meng (Hardcore) (Nitro 12/18)
19. Bill Goldberg vs Norman Smiley (Thunder 12/20) 
NR - Bill Goldberg vs Buff Bagwell (Nitro 12/18)

Share this post


Link to post
Share on other sites

STATS

Number of matches watched:
1187

Breakdown of those matches:
Singles - 801
Tags - 284
Six Mans - 56
Eights Mans - 8
Ten Mans - 2
Handicap - 27
Battle Royals - 9

Note: Three Way Dances, Four Corners matches etc are listed by the number of partipants, so a Three Way Dance tag match is listed under tags

Number of matches watched per month:
January - 97
February - 81
March - 73
April - 74
May - 92
June - 69
July - 105
August - 109
September - 136
October - 121
November - 113
December - 103
Unknown - 14

Date I watched the most matches from:
9 September - 19

Number of Promotions watched:
65

Number of matches watched for each Promotion:
269 - WCW
218 - WWF
152 - ECW
70 - MPPW
67 - MCW (Memphis)
46 - NWA Wildside
38 - IWA-MS
34 - OVW
24 - IWA-PR
19 - JAPW
18 - CZW
16 - IPW, TWA
15 - APW
13 - WWC
12 - ECWA, IWC SoCal, Portland
11 - MAW
9 - EWF
8 - ACW, FWA
7 - MCW (Maryland)
5 - ECCW, Inoki Bom Ba Ye, UPW, WOW
4 - FWA (UK), NWA Southwest
3 - BJW, JCW, OMEGA, Revolution Pro, Saitama Pro, Stampede, TASW, WXO, XPW
2 - CWF, iGeneration, IWO, LIWF, Music City, NECW, NWA 52nd Anniversary Show, PHPW, SDW, WWA Texas, ZIPANG
1 - BBP, FNW, IWA-CW, NWA Germany, NWL, Brian Pillman Memorial Show, SCWA, SPCW, SSW, TCW, USA Pro, UWC, UWF, WAW, WPW, ?

Breakdown of the Big Three:

ECW
Fancams - 57
Hardcore TV - 38
TNN - 28
PPV - 29

WCW
Nitro - 99
PPV - 38
Saturday Night - 19
Thunder - 96
Worldwide - 17

WWF
Dark Matches - 3
Heat - 10
Jakked - 1
Metal - 7
PPV - 17
Raw - 100
Smackdown - 80

Number of Wresters watched:
705

Wrestler I've watched the most (number of matches listed first):
55 - Chris Benoit
51 - Chris Jericho
45 - Yoshihiro Tajiri
44 - Kurt Angle
43 - Jeff Jarrett
36 - American Dragon / Bryan Danielson, Derrick King
35 - The Rock, Wolfie D / Slash
33 - Edge, Steve Corino
31 - Billy Kidman, Booker T / G.I. Bro, Little Guido
30 - Christian, HHH, Scott Steiner, Spanky
29 - Bill Goldberg
28 - Mike Awesome
27 - Rey Mysterio Jr, Tracey Smothers
26 - Eddy Guerrero
25 - Jeff Hardy, Matt Hardy, Sting
24 - Kevin Nash, Kid Kash, Lance Storm, Mikey Whipwreck, Rikishi
23 - Low Ki
21 - A.J. Styles, Hulk Hogan, Jerry Lawler, Ric Flair
20 - Bubba Ray Dudley, Christian York, Joey Matthews, Reckless Youth, Shannon Moore, Steven Regal / William Regal, Super Crazy

The wrestler watched the most each month (number of matches listed first):

January
8 - Yoshihiro Tajiri
7 - The Rock
6 - HHH, Little Guido

February
5 - Little Guido, Ric Flair, Super Crazy
4 - Chris Benoit, Lex Luger, Road Dogg, Terry Funk, The Rock, Tracey Smothers
3 - Billy Gunn, Derrick King, HHH, Hulk Hogan, Jeff Jarrett, Rikishi, Scott Hall, Sid, Tommy Dreamer, Wolfie D, Yoshihiro Tajiri

March
6 - Hulk Hogan, Ric Flair
5 - Chris Jericho
4 - Jeff Jarrett, Kid Kash, Kurt Angle, Yoshihiro Tajiri

April
5 - Chris Benoit, Tazz
4 - Billy Kidman, Chris Jericho, Derrick King, DDP, Wolfie D
3 - Ali, HHH, Jeff Jarrett, Jerry Lawler, Mike Awesome, Sabu, Tommy Dreamer, Yoshihiro Tajiri

May
11 - Chris Jericho
9 - Chris Benoit
8 - Billy Kidman

June
6 - Edge, Jeff Jarrett, Kurt Angle
5 - Chris Benoit, Chris Jericho
4 - Bill Goldberg, Bubba Ray Dudley, Christian, Kevin Nash, Reckless Youth, Rikishi

July
7 - Chris Benoit, Lance Storm
6 - Billy Kidman, Christian, Edge, Jeff Jarrett, The Rock
5 - Chris Jericho, HHH, Kurt Angle

August
7 - Chris Jericho
6 - Booker T, Chris Benoit, Kurt Angle, Lance Storm, Yoshihiro Tajiri
5 - D-Von Dudley, Edge, HHH, Juventudd Guerrera, Rey Mysterio Jr

September
8 - Kid Kash, Mikey Whipwreck
7 - Chris Benoit, The Rock
6 - Jerry Lynn, Juventud Guerrera, Kurt Angle, Rey Mysterio Jr, Undertaker

October    
8 - Booker T, Scott Steiner
7 - Sting
5 - Eddy Guerrero, Jeff Jarrett, Mark Jindrak, Rey Mysterio Jr, Sean O'Haire
    
November    
8 - Bill Goldberg
6 - Yang
5 - Booker T, Steve Corino, Yoshihiro Tajiri
    
December    
7 - American Dragon, Derrick King, Spanky
6 - Bill Goldberg, Shooter Schultz, Tracey Smothers
5 - Chris Benoit, Matt Hardy, Shane Helms, Shannon Moore
    
Unknown    
4 - Ray Gonzalez
3 - Carly Colon, Head Hunter A, Necro Butcher
2 - El Bronco, Head Hunter B, Invader III, Ricky Banderas

Match I've watched the most (number of times watched listed first):

9 - American Dragon vs Spanky
7 - Jeff Jarrett vs Booker T
6 - Little Guido & Tony Mamaluke vs Mikey Whipwreck & Yoshihiro Tajiri
5 - Chris Benoit vs Chris Jericho, Chris Benoit vs Rikishi, Little Guido vs Super Crazy vs Yoshihiro Tajiri, Little Guido & Tony Mamaluke vs Danny Doring & Roadkill
4 - 3 Count vs Jung Dragons (Six Man), American Dragon vs Reckless Youth, Backseat Boyz vs Bad Crew, Chris Benoit vs Kurt Angle, Chris Jericho vs Eddy Guerrero, Derrick King vs Wolfie D/Slash, D-Von & Bubba Ray Dudley vs Matt & Jeff Hardy, Edge & Christian vs D-Von & Bubba Ray Dudley, Jerry Lawler vs Tazz, Lance Cade vs Tracey Smothers, Nick Dinsmore vs Rob Conway, Rhino vs Kid Kash, Steven Regal vs Reckless Youth, Sting vs Vampiro, The Rock vs Chris Benoit

Number of Wrestler's who have used Bawitdaba:
8
(Bad Breed (Ian & Axl Rotten), Kid Kash, American Dragon, Ric Blade, Jet Jaguar, Joey Abs (for a music video), Suicide Kid and Sex & Violence (CM Punk & Jason Kronnan))

Worst manager:
Shorti

Favourite entrances:
Backseat Boyz
Lazz

Favourite Entrance music:    
Rob Norwood 'Brick House' by The Commodores
Holy Rollers 'Praise You' by Fatboy Slim
Mark & Jay Briscoe 'Higher Ground' by Red Hot Chili Peppers

Worst Promotion:
PHPW

Ric Blade Botches and Craziness:
1/8 - attempts to leap frog over the referee out onto Low Ki who is laid out on a table but comes up short and crashes and burns on the arena floor
3/18 - legdrop off the top of a basketball backboard through a table
5/19 - Swanton from the balcony or higher
6/10 - 450 splash from the top of a cage through a table
6/25 - overshoots a swanton from the roof of a trailer, misses his opponent and lands tailbone first on the grass
7/22 - nearly kills himself on a Shooting Star press to the floor by not rotating enough
7/22 - overshoots on a Swanton from the balcony landing on the concrete
8/12 - botches a Van Terminator, doesn’t even try to cover for it and just repeats the planned spot
8/12 - overshoots a Swanton from the top of the building onto two tables
11/11 - sells a kick that missed by a good foot and folds himself up landing on his neck in selling it
11/11 - kicks Nick Mondon in the head with the heels of his feet on a flip dive to the floor
11/18 - takes a Berk Driver from the Crow's nest of the ECW Arena to the floor
11/18 - the table is too far away and as he goes for a Swanton ends up kicking Berk in the face
11/18 - Swanton from above the entrance through a table, for once hit perfectly! Still a nutty thing to do though

Number of OVW matches that had a ref bump:
14 - (which includes clips we saw from one spot show match) or 40%

Best name for a move:    
Lazz's 'Britney Spear'
Shane Helms 'Nighmare on Helms Street'
   
Pet Peeves:
Ref bumps
Indy matches going too long
Impromptu ECW matches
Guerrero/Malenko sequences
Stand-offs
    
Favourite thing I've never seen before:
Jeff G. Bailey promos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×